• 17 ağustos efsaneleri

  .
  hiç unutmam, 5 gün sonra fenerbahçe - trabzonspor maçı vardı. normalde ayın 20sinde yanıma gelecek olan, izmit'te ikamet eden bir arkadaşım ısrarlarım sonucu 16 ağustos'ta yanıma gelmişti. o gece saat 2 gibi yanıma geldi. aramızda aynen şu diyalog geçti;

  - ya uyuyamıyorum, içimde çok kötü bir his var.
  + sıcaktandır.
  - rüyama dedem girdi, eve çağırdı beni.
  + ...
  - ben bi annemi ariyim abi, yoksa içim rahat etmicek.

  annesini aradı ama ulaşamadı. uzatmıyayım, arkadaşım o depremde bütün ailesini kaybetti. bir şekilde o kurtulmuştu ama olanlardan hep kendini sorumlu tuttu, orada olsaydı ya da o an yola çıksaydı ailesini kurtarabileceğini düşündüğü için kendini suçladı. geçen seneye kadar psikolojik tedavi gördü ve o günden beri maç izleyemiyor.
  42 -1 ... zorba hayvansever
 • 17 ağustos efsaneleri

  .
  butun bunlar gercektir.

  -bir hafta kadar bir sure, 17 agustos gecesine kadar her gece saat 3 te uyanmam -ki butun kutsal degerelr uzerine yemin ederim- annemin yanina gidip uyuyamadigimi soylemem. (sicaktan belki)

  -deprem gecesi annemin evdeki tepsilerden birininin devrildigini duymasi ve ben zannedip beni dovmek uzere kalkmasi. o esnada depremin olmasi.

  -deprem esnasinda evimizde elektriklerin olmasi. annemin cok severek aldigi dolabin kapinin onunu tikamasi.

  -mutfak camindan balkona cikmak istedigimiz sirada mutfaktak camlardan birinin babamin elini kesmesi babamin 35-40 saniyede 3 defa bayilmasi ve ancak deprem bitince evden cikabilmemiz.

  -sabah oldugunda eve girildiginde (beni gondermemislerdi) mutfagin her yaninin cam kiriklariyla dolu olmasi hatta bulasik makinasinin icindekilerin disari firlamis olmasi. buna ragmen hic birimizin ayaginin kesilmemesi. ( evden cikarken)

  - kuzenimin olmeden once mahallede bulununan (kendisinin calistigi) fabrikanin salterlerini indirmesi ve buyuk bir yangini onlemesi. ve o fabriknin enkazinda kalmasi.

  - kuzenimin enkazin hangi bolgesinde kaldiginin bulunamamasi ve dayisinin ruyasina " ben duradayim dayi gelin beni alin" demesi ve cenazenin ordan cikmasi.

  - ve kuzenimin universiteyi kazandigi sene vefat etmesi.

  - kocasini kaybeden bir kadinin gozlerindeki morlugun buyuklugu.

  - 2 kisilik cadirda alti kisi kalmamiz ve depremden sonra gelen yagmurlarda sirilsiklam olmamiz.

  daha aci gercekler:

  - depremden bir hafta sonra memleketimden sakarya'dan ayrilmamiz. bambaska bir kultur oln aydin'a tasinmamiz.

  - muhafazakar bir sehirden bambaska bir yerde kendimi kaybetmem.

  - her iki tarafa da ait olamamam.

  - arada kalmis bir birey olarak 3 senedir gitmedigim memleketimi hic ozlemiyor olmam.

  - memleketime karsi kacmis olmamizdan oturu kendimi suclu hissetmem.
  55 -1 ... pergamon
 • 17 ağustos efsaneleri

  .
  Bunların en ünlü olanı şudur;

  sonuna kadar okuyun lütfen çok önemli detaylar var!!!

  Marmara Depremi

  17 Ağustos 1999, Gölcük Saatler gecenin üçüydü ve insanlar can havliyle kendilerini evlerinden dışarıya atarken sanki bir kıyameti yaşıyor gibiydiler. Ali Kırca' nın yönettiği Siyaset Meydanı'nda enkazdan kurtarılan bir bayan şunları söylüyordu;

  "O gece ne olduğunu bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki bu,depremden farklı bir şeydi. Bir iddiaya göre depremden hemen önce Gölcük'ten Avcılar'a kadar geniş bir alanda görülen "ateş topu" ile ilgili bilimsel bir açıklama yapılamıyordu. Birtakım teoriler ortaya atılmaya başlandı. Kimine göre Ruslar bomba patlatmıştı. Kimine göre de Yugoslavya'ya atılan bombaların yer kabuğunun dengesini bozması sebebiyle depremin gerçekleştiğini söylüyordu. Hatta bazılarına göre işi PKK bile yapmış olabilirdi.

  Nitekim CNN televiyonu Başbakan Bülent Ecevit ile yaptığı bir röportaj sırasında depremin arkasında PKK mı var?" sorusuna "Sanmıyorum" cevabını vermişti. Oysa bu sorunun doğal yanıtı "siz ne saçmalıyorsunuz, depremle PKK'nın ne alakası var." olmalıydı. Bu soruya verilen cevap, akıllara, PKK'nın deprem oluşturabilme ihtimalinin olduğunu düşündürdüğü gibi, yapay depremlerin olabileceği sonucuna da götürmektedir.

  Bu teoriler arasında akla en yatkın olanı, Future Times da yayınlanan araştırma dizisinde yer alan hikayeydi. Bu senaryoya göre, San Andreas fay hattı'nda meydana gelebilecek büyük bir depremin, Amerikan ekonomisine çok büyük zarar vereceğini bilen ABD, yer kabuğundaki değişimleri izleyerek, daha deprem oluşmadan tektonik katmanlar arasında artan basıncı değişik noktalardan patlatıp boşaltarak, büyük depremi küçük depremler haline dönüştürmenin yolunu bulmuştu. Yıllar önce Sırp asıllı Amerikalı bilimadamı mucit Nicola Tesla tarafından geliştirilen bu düşük frekanslı elektromanyetik ışınımla yüksek enerji nakli tekniğini, hem Ruslar, hem de Amerikalılar uzun zamandır bir silah olarak kullanmanın yolunu arıyorlardı. Bu yöntemle, çok uzaktan, hatta uzaydan geniş alanlarda tahribat yapabileceklerdi. Ancak Pentagon yıllardır çok güçlü bir silah geliştirmek amacıyla üzerinde çalıştığı bu projeyi, bir yandan da barışçı "deprem indirgeme" sistemine uygulamak suretiyle, tepkileri azaltmayı ve fonlama devamlılığını sağlamayı amaçlıyordu. Bu nedenle proje önce Avustralya'nın çıplak ve seyrek nüfuslu kırsal bölgelerinde denendi ve geliştirildi. Daha sonra bunun deprem bölgelerinde denenmesine geldi sıra. Değişik zamanlarda Kafkaslar'da, Okyanus tabanında ve Güney Amerika'daki Ant dağlarında tektonik uyarılar verilmek suretiyle endüktif deprem yaratma konusunda büyük adımlar atıldı.

  Bu araştırmalar Amerika'da HAARP ve diğer askeri tesislerin kumanda merkezlerinde yürütülüyordu. Bu arada, Türkiye, Japonya ve benzeri deprem bölgelerinde de sismik ağ şebekeleri kurularak bu bölgelerin tektonik verileri saniyesi saniyesine devasa bilgisayarların kayıtlarına gönderilmeye başlandı. Ve gün geldi bu sistem Türkiye'de denenmek istendi.

  Bölge zaten yılardır bu amaçla sismik espiyonaj altındaydı. Nitekim gelişmeleri dikkatle takip edenler, depremden hemen sonra, Türk Telekom'un; Türkiye'nin sismik bilgilerini Pentagon'a ileten NATO Üssü'nün iletişimini nasıl kestiğini ufak puntalarla gazetelere düşen haberlerden hatırlayacaklardır. ABD'nin asıl hedefi, Kuzey Anadolu fay hattındaki deneyden elde edeceği tecrübe ve bulguları, San Andreas fay hattına uygulamaktı. Bu iş yine çok yüksek askeri gizlilik taşıdığından yürütme işi israilli 2 uzmanlara verilmişti. Gerekli makine ve donanım gizlice denizaltılarla Gölcük üssüne getirilerek oradaki, yeraltı, denizaltı korunaklarına kuruldu. Türk makamları durumdan detay bazda haberdar değildi. Deney başarılı olacağından sonunde kimse normal dışı bir şeyin olduğunu fark etmeyecekti.

  Bu amaçla Gece Şahini tatbikatı" nın Gece 03:00 da başlaması planlandı. Gece saat tam 03:00 da düğmeye basılacak ve Gece Şahini devreye alınacaktı. 1-2 dakika içinde de oluşturdukları muazzam enerjiyle Marmara'nın altındaki tektonik tabakayı zayıf yerlerinden kırıp, aylardır oluşan basıncı dışarı atacaklardı. Böylece büyük bir deprem önlenmiş olacaktı. Ama o gece bir şeyler yanliş gitti Doga kendini yönetmek isteyenlerden bir kez daha intikam almişti. 45 saniye süren deprem, beklenenin 10.000 kat üstünde bir güçle gelmişti. Zayiflayan ve titreyen elektrikler geri geldiginde, gece saat 03:05'i gösteriyordu.

  Daha bir kaç dakika öncesine kadar korunağın içinde şampanya patlatmayı bekleyenler, şimdi korkudan buz gibi donmuş, hareketsiz ayakta duruyorlardı. Kimsenin ağzını bıçak açmıyordu. On binlerce insan, çoluk cocuk, o enkazın altında can çekişiyor veya cansız yatıyordu. Bu tarihin en büyük felaketiydi; hem de insan eliyle yaratılan...

  işte o andan sonra çantalardan çıkan "Q planı" çalışmaya başladı. ilk önce bölgedeki tüm haberleşme ve elektrik enerjisi felç edildi. Kimsenin birbiriyle haberleşmesi istenmiyordu. Cumhurbaşkanı dahi sabahleyin "benim de telefonum kesikti" şeklinde garip bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı ve başbakan şaşkındı. Saatlerce "üzgünüz" bile diyemediler.

  4 dakika içinde israil Başbakanı Barak ve birleşik Devletler Başkanı Clinton ile irtibat kuruldu. O anda israil'de, Ben Gurion'un Lod askeri havaalanından 4 adet savaş uçağı savaş uçağı eşliğinde 2 nakliye uçağı havalanıyordu. 2 dakika sonra da israil Deniz Kuvvetleri ve NATO Güney Deniz Saha komutanlığı'na bağlı tüm birlikler DEFCON-4 acil durumuna geçirildi. Amerikan 6'ncı filosuna bağlı gemiler de rotalarını istanbul'a çevirmek için Pentagon'dan emir aldılar. Bu arada devreye Avrupa ülkelerinin liderleri de giriyor ve belki de onlardan da Türkiye için sözler alınıyordu. Yunanistan bile harekete geçirilerek Türkiye'ye karşı olan hasmane tutumuna son vermesi sağlanıyordu. Tüm Batı başkentleri hareket halindeydi, panik yoktu. Her şey kontrol ve koordinasyon altındaydı; bir tek Türkiye dışında. israilli askerler ve üst düzey subaylar o gece gölcük'te ne arıyorlardı? Bu devir teslim töreni her yıl yapılan rutin bir ulusal törendi. Uluslar arası bir kimliği yoktu...

  Bunun nedenini şimdi daha iyi anlıyoruz. Hiç kimse bu güne kadar hiç katılmadıkları bu devir teslim törenine neden katıldıklarını sormadı. Ya şaşkınlıktan, ya da telaştan, enkaz altında kaç israil askerinin öldüğü, kaçının yaralandığını da soran olmadı. O felakette kaç israil askerinin öldüğünü ne Genelkurmay yayınladı, ne de israil böyle bir bilgiyi açıklamak nezaketinde bulundu. Herkese verdikleri imaj ise oraya bize "yardım" için geldikleriydi.

  Hemen bir hastane kurdular. Esas amaçları enkaz altındaki askerlerini ve önemli askeri malzemeyi çıkartarak götürmekti. Biz de "Bak şu israil'e helal olsun, hemen yardımımıza koştu" diyerek sevindik. Sabah saat 03:05 ile 06:30 arasında Batı'da bu hareketlilik yaşanırken bölgede de çok hızlı ve çok gizli askeri hareketlilik hakimdi. Ancak herkes kendi derdine düşmüş olduğundan bu olağanüstü gizli operasyondan kimsenin haberi olmuyordu. Böylece bu işi planlayanlar gecenin karanlığından da yararlanıp denizaltından parçaları yüzeye vuran Tesla makinesinin kalıntılarını toplayıp, yeraltı ve yerüstündeki tüm izleri yok etmeye çalışıyorlardı. Ve bölgeye son hızla gelen Rus araştırma gemisi dahi sabah saat 06:30' da bölgeye vardığında, havanın aydınlanmasıyla birlikte etrafta delil olabilecek tek bir cisim bile kalmamıştı. Deniz altında oluşan radyasyon anlaşılmasın, dibe çöken kalıntılar araştırılmasın ve patlama sonucu meydana gelen denizaltı krateri ve çukur ortaya çıkarılmasın diye bu bölge derhal askeri karantinaya alınarak dalışa yasak bölge ilan ediliyordu. Ancak bütün bu temizlikler yapıldıktan sonra Ecevit ve daha sonra da Demirel'in bölgeye gitmesine izin veriliyordu.

  Amerika tüm imkanlarını seferber etti. Clinton Amerikan halkından Türkiye'ye yardım etmesini istedi. Kasım'da Türkiye'ye geleceğini ilan edip; Ecevit'in de bu arada Amerika'ya (belki de binlerce şehidin diyetini konuşmaya) kendisini ziyarete geleceğini haber verdi.

  ilk anda çok yadırgadığımız Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un; "yabancılara tek bir hasta bile vermem" demesini, ABD Deniz Kuvvetlerine ait yüzer hastanede tek bir hastanın bile tedavi edilmediğini, 750 ton yardım malzemesiyle yüklü bir israil gemisinin üç gün süreyle gümrükte tutulmasını, şimdi yadırgayabiliyor musunuz? Enkaz altında binlerce Mehmet, Hatice, Ayşe ve Ali'ye karşı bir vicdan borcumuz var. Onlar geride gözleri yaşlı on binlerce sevenlerini, sıcaklıklarından mahrum bırakırken, sırf Kaliforniya'da Johnnyler, Susanlar ve Aliceler yaşasın diye yaşamdan çalındıklarını dünya bilsin.

  Not: alıntıdır...
  149 -15 ... paleface
 • 17 ağustos efsaneleri

  .
  - sakarya da yıkılan elmas otel in enkazında bir erkek ve 4 kadının aynı odadan cesetlerinin çırılçıplak çıkarılması...

  - sakarya adliye binasının temeli ile havaya kalkıp yere çakılması, (ki nöbetçi erler dilini yutmuştur bu olayda)

  - depremde enkazdan çıkan bir aileye arabanın çarpıp öldürmesi,

  - enkazda teyzenin altınlarını çalmak için kolunu kesen bir hırsızın öldürülüp, cesedinin sanki enkazdan çıkmış gibi gösterilmesi,

  - düzce de düğünden bir gece önce damadın arkadaşının evinin enkazından çıkan gelin,

  - sakarya daki erenler mezarlığı nda dervişlerin dua etmesi(bu mezarlık bana yakındı ve birçok kişi bunu söyledi),

  - depremde ortaya çıkan ışıktır ki bunu ben de görmüşümdür... (bkz: agharta)

  - enkazda kalanlara çıkışı gösteren melekler veya erenler... (birçok kişiden duydum bunu)

  - deprem gecesi gökyüzünün yıldızlarla örtülü olması (ben bu kadar yıldızlı bir gece daha görmedim),

  - güneş tutulmasının depremi tetiklediği iddiası,

  - depremden kurtulanların artçılardan sonra pencerelerden atlaması ve birçok kişinin hayatını yitirmesi..

  - enkazdan çıkan çocukların organ mafyası tarafından kaçırılması,

  - bir ay sonra enkazdan çıkan teyzenin "her gece biri bana su getiriyordu" demesi ...

  ......

  belki bu iddialar yalan ama şunlar gerçektir;

  - halkın yardım olarak gönderdiği giysi ve kıyafetlerin depolarda çürütülmesi,

  - halkın yaptığı bağışlarla memurların maaşlarının ödenmesi,

  - askerin kombassan ve bazı şirketlerin yardım getirmesine izin vermemesi...(istersen eksile ama gerçek.. ordaydım ve gördüm)

  - namaz kılmasını bilmeyenlerin bile abdest alıp donla atletle sabah namazını kılmaları. ( ben böyle bir şey hayatımda görmedim daha.. düşünsenize tüm mahalle yanyana çimenlikte namaz kılıyorsunuz.. dualar edip, ağlıyorsunuz.)

  - 7.4 ten kat ve kat büyük olmasına rağmen sırf bu şehirlerin ohal yüzünden 5 yıl vergiden muaf tutulmasını engellemek için rihter ölçeğini düşürmek. (gerçektir)

  siz unutabilirsiniz ama o anı yaşayanlar bunları unutmayacak, unutturmamaya çalışak. allah düşmanımın başına böyle birşey vermesin.*
  252 -3 ... fewzi1907
 • katar ın türkiye ye yapacağı yatırım

  .
  Ekşi sözlük'te şu olayı bile kötü yorumlayan orospu çocukları var. Doların yükselmesine boşuna sevinmiyorlar gerçekten vatan haini it köpek sürüsü hepsi.
  15 -6 ... john ruth
 • yengec burger ifşası

  .
  Beni tam kesmedi bu ifşa. Hangileriyle +18 konuştun onu da yazsaydın. Listede iamlucifer var, onun hayatı burada +18 konuşabilmek zaten. Adam ne abazan ya yürümediği telefonunu istemediği kız bırakmadı sözlükte.

  Gethere, bedreddin, semaatsiz gibi ben efendi takılıyorum diyenler de listede. Savunmanızı bekliyoruz beyler.
  5 -4 ... yildizlarin altinda
 • gethere

  .
  takip ettiğim 3-5 yazardan biri, vurucu tespitleri, nev-i şahsına münhasır bilme biçimi, kültürel yetkinliği sola kavisli muz ortaları, çıkarılması imkansız backhandleri, rakibi kontrpiyede bırakan topsuz koşuları ile olağandışı eserler ortaya koyuyor.
  entrylerini okumadan güne başlamam, başlayanlardan da hoşlanmam.
  velhasılı badi tuşu olsa direk eklerim. pm pls.
  2 -1 ... lan senin de nickinin de amk
 • bayandan anlama rehberi

  .
  devam...

  26- whatsapp durumu "hey there! i'm using whatsapp" ise nikahı kıyın.

  27- yanyana otururken gerinir gibi yapıp sarılın. bir şey demezse ayrılın. derse "naptık aq yedik mi sanki bi kolumuz değdi" diye bağırıp gidin.

  28- "bana babam bile karışmıyor" derse evlenin hayatı ona dar edin.

  29- arabada yola çıkarken "sağ serbest" diyorsa ilişkiye başlayın.

  30- çakma toms hediye edin. anlarsa kaçın.

  31- kadın kuşağı programları seviyorsa evlenin.

  32- okumuşsa evlenin okumamışsa okutup evlenin.

  33- burç yorumluyorsa yorumlatın sonra da "bunlar hep boş şeyler yeaa" diyin.

  34- akşam kahve içmeye eve davet edin. tamam derse "evde kahve bitmiş" diyip bi koşu bakkala gönderin. giderse evlenin.

  35- 0'dan fazla erkek arkadaşı varsa hakaret edin.

  36- kızınca ağlıyosa kızmayın. yazık aq

  37- seviştikten sonra "nasıl iyi seviyor muyum" diye sorun. evet derse bi daha sevin.

  38- hemen ıslanıyorsa evlenin.

  39- osurunca "yhaa yapma" şeklinde tatlı sert kızıyosa nikahı basın.

  40- seviştikten sonra kolonya tutuyosa ayrılın.

  41- kuzeninin düğünü için süslenip makyaj yaptığında gözünüze olduğundan daha çirkin görünüyorsa evlenin.

  42- üç tane otomobil markası söyle diyin. bmw, mercedes, audi vs derse "onlar da araba mı aq" diyip tekmeyi vurun. citroen, opel filan diyosa ortak galeri açın.

  43- babasının emekliliğini hesaplayabiliyorsa evlenin.

  44- pijaması diz vermişse nikahı basın.

  45- "ev yoğurdu yaptım" derse şekilcidir siktir edin. "aslında kış için biraz peynir bassak" diyorsa harika, devam.

  46- pazarda bi kilo domates için hayvanlar gibi, yarınlar yokmuşçasına pazarlık ediyorsa evlenin.

  47- köylüyse kente, kentliyse köye göçün. aklını alın.

  48- ürkek bir ceylan gibiyse sevin.

  49- filmin 20. dakikasında dimdik olmuşken o sızıp kaldıysa evlenin. ama önce bi asılın.

  50- unutamadıysanız, boşverin. hatırlayın.
  24 -13 ... nipple
 • bayandan anlama rehberi

  .
  belli ki sözlük bayana aç. bayan bayan bayan. bayan bakar mısın? neyse.

  taktiklere geçiyorum:

  1- bakire misin diye sorun.
  2- başı kapalı olsun çünkü sikebilirler.
  3- yere 50 tl atın, alırken domalıyorsa vazgeçin.
  4- şu kalemi tutar mısın diyin. tutuşundan kahpeliğini puanlayın. 2 üzeri ise vazgeçin.
  5- ilk günden öpmeye çalışın. öptürürse öpün devam edin sonra ilk günden öptürdü diye bırakın. öptürmezse ohooo deyin vazgeçin.
  6- porno izler misin diye sorun. "sadece bir kere izledim onda da midem bulandı kapattım" derse evlenin.
  7- hiç sik gördün mü diye sorun. "hayır yemin ederim görmedim" derse bırakın. yalan söylüyor nasıl görmedin amk ben bile bi kez am gördüm.
  8- sekste herşeye açık mısın diye sorun. evet derse kahpedir bırakın. hayır derse kezbandır, yine bırakın.
  9- hesap ödemeye çalışırsa tokadı basın. sikerim belanı beni millete rezil mi edecen lan diyin. ödemeye çalışmaz, siz öderken mahcup oturursa evlenin.
  10- bindallının fiyatını sorun. biliyorsa kaçın.
  11- abisi varsa fotoğrafını sorun. 1 vs 1'de alabileceğinizi düşünüyorsanız devam. yoksa bırakın.
  12- ne tür yemekleri sevdiğini sorun. ev yemeği harici tek kelime ederse vazgeçin.
  13- müzik zevkini sorun. arabesk rap dinliyorsa ertesi gün nikah kıyın. yok lan şaka yaptım kaçın.
  14- hangi partiye oy verdiğini sorun. ben anlamam beyiminkine veririm derse evlenin.
  15- kavanoz verin, açarsa bırakın. açamazsa evlenin.
  16- iltifat edin. eğer show tv aşk dizilerindeki gibi triplere giriyorsa bırakın. normal ve doğal tepkiler verirse devam.
  17- koyuncopluyon mu diye sorun. "ne?" derse devam. gülerse vazgeçin.
  18- "sana gülüm dimem, gülün ömrü az olur" diyin. hoşuna giderse bırakın.
  19- en sevdiği dizi deli yürek ise evlenin.
  20- rick and morty'de gönderme arayıp duruyorsa anasını sülalesini sikin, tokadı basın, bırakıp gidin.
  21- kedi ve köpek seviyorsa şafi değildir kürt müsün diye sormanıza gerek kalmaz. bu yöntemi deneyin.
  22- reis mi ben mi diye sorun. sen derse ayrılın.
  23- dicaprio mu ben mi diye sorun. sen derse evlenin.
  24- sürekli "annem bekler gitmem lazım, vaktim yok" gibi şeyler söylüyorsa evlenin.
  25- gece mesajlaşırken, ilk başta "yaa deme öyle şeyler derken" yarım saat sonra "sikkk beni aşkımmm" diyorsa bırakın.

  devamı haftaya. bol şans.
  12 -7 ... nipple
 • trt çocuk da gösterilen eşekle çiftleşme

  .
  Yanlış kanalda yayınlanmış çizgi filmdir. Doğrusu (bkz: trt6) olmalıdır.
  45 -13 ... komple satilik teori
 • gethere

  .
  adam gibi adamdır.
  2 -5 ... draley culer
 • nafakaya ses çıkarmayan feminist

  .
  ikiyüzlü oldukları için normaldir yadırgamıyorum.

  kız milleti bir parasız iki yarraksız yapamaz zaten.

  birde feminist geçinirler.
  13 -7 ... maskulist
 • uludağ sözlügün en muazzam yazarları tam liste

  .
  Bana göre liste şöyle
  (bkz: tengir budun)
  (bkz: hexa gram)
  (bkz: gethere)
  (bkz: 88 s)
  (bkz: nardaninciler)
  (bkz: peynirlipogaca) özledik nolur başka bir nick al da gel.
  Birde piremses var (nicki zordu yazamadım)
  4 -10 ... zaruri
 • 15 yaşında polise taş atmak

  .
  25 yaşında olsaydı kendini bir yerde patlatırdı.. siklemeyin şu teröristleri.. polis insan değil mi orospu çocuğu? onun evladı evde babasına taş atılırken ne düşünüyor? berkin denilen piçin ölümü kazayla oldu, hemen hastaneye götürüldü, 40 gün sonra öldü... yasin nasıl öldü peki? başını taşla ezdiler, 3. kattan attılar yetmedi üzerinden arabayla geçtiler... bazı sorular soruyorum şimdi..
  hangisi vahşice?
  yasin kürt değil miydi?
  ismi yasin olduğu için mi önemsemediniz? devrim,berkin,dicle gibi olsaydı ciddiye alınır mıydı?
  annesi katil devlet diye bağırmadı diye mi kürt saymadınız?
  onu kim savunacak, ondan neden tek kelime bahsetmezsiniz siz şerefsizler?
  polis terörü derken kendiniz kanıyor musunuz bu yalana? o polisin görevi ne? senin gibi babasız piçleri sokaktan toplamak mı?

  bir entrye birden fazla resim eklemek

  bir entrye birden fazla resim eklemek

  15 yaşında polise taş atmak

  not: 40 değilmiş daha fazlaymış.. ilgilenenler bildirdi.. çok da sikim de ya.. ne vahşice ölüm ama ...

  2. not: ne çok terörist var ülkem de.. savunduğunuz teröristler kafanızı taşla ezmez umarım..yada görev yaptığınız okulda yakılmazsınız.. yada ambulansla giderken önünüzü kesip yakmazlar sizi... yada çarşıda gezerken ensenizden vurulmazsınız umarım... aksi halde muhtemelen sizi savunan ben olacağım.. ve o teröristler burada benim entry mi eksiliyor olacaklar.. hain köpekler..
  7 -4 ... makara muko
 • gethere

  .
  Adam anı biriktiriyor.
  2 ... yasar ustaa
 • gethere

  .
  Akp li yazar.
  2 -1 ... be happy yine yine yeniden
 • gethere

  .
  kafa adamdır.

  sohbeti sarıyor gülmeden duramıyorsunuz.

  evet
  1 -5 ... ssoren
 • kız mı erkek mi belli olmayan yazarlar

  .
  (bkz: gethere) insallah kizdir. Evet.
  2 ... kendinesizofren